Vrnitev na začetek foruma

WTL točke
napisal Zdravko January 17, 2017, 5:37 pm
Na Web so bili naslednji rezultati. A -604, B-147, C (jaz)+105, D -218.Dobil sem 77 točk. Ker se mi je zdelo čudno (razlika 1000 točk), sem naredil izračun. Najprej sem igralki A vpisal 200 točk manj, torej -404. Dobil sem 79 točk (?). Nato sem igralki A odštel še 200, torej je imela -204 točke, jaz pa sem dobil 83. Kaj to pomeni. Ne bi rad pametoval...Se mogoče kaj motim?Prosim za odgovor!
napisal Slavko January 17, 2017, 11:08 pm
Glede na navedene točke so rezultati naslednji:
A 17
B 56
C 77
D 50
-----
200
Izračun ustreza formuli, ki je objavljena v Pravilniku o tekmovanju (Pri WTL so točke pomnožene *10).
napisal Zdravko January 18, 2017, 4:49 pm
g.Slavko! Hvala za odgovor! Ta izračun sem dobil tudi jaz, mi je jasno. Vendar jaz sprašujem, kako je možno, da dobim več točk, če ima igralka A 200 točk manj(79) in še več točk (83), če ima igralka A pri izračunu 400 točk manj. Nekaj je narobe...
napisal Slavko January 18, 2017, 7:02 pm
Formula izračunava wtl točke na osnovi relativnih razmerij točk med igralci. Pri čemer lahko pride do tega, da če neki igralec pridobi točke (zmaga igro), se ti točke WTL povečajo, kar je sicer malo čudno - in obratno. Včasih je glede tega smiselno špekulirati (bolj proti koncu tekme, v začetnih igrah pa ne, saj je v osnovi boljše imeti večjo število točk, soigralci pa čim manj).
napisal Zdravko January 18, 2017, 8:59 pm
Hvala g.Slavko za odgovor! Vidim, da veste za problem, ki ga navajam. To mi je dovolj, hotel sem vas samo seznaniti... Morava se pa strinjati, da to ni prav in bi bilo dobro obračunavanje na nek način spremeniti. Ȍe bi midva igrala za denar (pa tega ne počenjam), bi jaz moral težiti k temu, da imate -600 in ne -200! Bi dobil več denarja, če pa bi igrala za točke, bi pa dobil manj točk, haha! Lep pozdrav!
napisal Slavko January 18, 2017, 9:22 pm
Ko bova igrala v ligi (ali za denar), pa bom jaz imel -600, naredi vse, da pridem na -200. Zadovoljna bova oba, ti boš dobil več točk, jaz ti pa častim še pijačo.
Izpolni prazna polja in napiši repliko:
Ime:
Odgovor:
Verifikacijska koda: